Mafiagame Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mafiagame Forum

Mafiagame Sitesinin Forum Bölümü

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

FıkraLar (Girmeyen Pişman oLur)

YazarMesaj
♥ SaqoLera ♥
Miss Moderator
Miss Moderator
♥ SaqoLera ♥

Respect : 135

FıkraLar (Girmeyen Pişman oLur) Empty
MesajKonu: FıkraLar (Girmeyen Pişman oLur)   FıkraLar (Girmeyen Pişman oLur) Icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 3:51 pm

... FıkraLar ...

TemeL

Temel, yıllar sonra kavuştuğu elden düşme Murat 124 arabasıyla yolculuk yaparken bir anda araba arıza yapar.
Yolun kenarına çeker. Motor kapağını açar, ne olduğunu anlamaya çalışırken bir Ferrari yanına yanaşır.

'Hemşerim, arabanın nesi var? İstersen senin arabayı benimkine bağlayalım, çekeyim seni ilk tamirciye kadar.' der.

Çok sevinir Temel bu teklife. Hemen Murat'ı kalınca bir halatla Ferrari' nin arkasına bağlarlar.
Ferrari' nin sahibi genç uyarır,
'Ben hız yapmayı çok severim. Eğer farkında olmadan aşırı hız yaparsam, sen selektör yapar beni uyarırsın!'

Temel 'Tamam!' der ve yola koyulurlar.
Bir süre sonra Ferrari gaza basmaya başlar... 60,80,100... derken Murat124 arkadan selektör yapar.

Ferrari durumu hatırlar ve yavaşlar, bir sure sonra Ferrari tekrar gaza basar,
70, 80,100... Murat tekrar hatırlatır. Ferrari yavaşlar.

Yollarına böyle devam ederlerken Ferrariyi gören bir Lamborghini Ferrari' ye yaklaşır ve ''Kapışalım mı?' der.
Ferrari yanıtlar:
-'Nesine?'
Lamborghini:
'340 km. ötedeki benzinliğe ikinci varan, ilk varanın deposunu doldurur.'
Ferrari kabul eder ve yarışa başlarlar.

120, 140, 180, 220... Gaza basmaktadırlar.

O arada trafiği kontrol eden polis helikopterinde görevli polis Genel merkeze bilgi vermektedir:

'Komiserim, şehrin kuzeyindeki yolda trafik güvenliği tehdit altında!!!
3 araç yarış yapıyor... Bir Ferrari ile bir Lamborghini saatte 300 km hızla yan yana gidiyorlar...
Arkadan da bir Murat 124 onları geçmek için 10 dakikadır selektör yapıyor !

Papağan

Kadının biri bir petshop a gider ve "bir papağan almak istiyorum" der. Mehmet ismindeki petshop sahibi
-"Hanımefendi elimde bir tane papağan kaldı fakat bu papağan çok küfürbaz almak istemezsiniz sanırım" fakat bir papağan sahibi olmak isteyen kadın

-" Hayır almak istiyorum" der ve papağını alır. Evine geldiğinde bir bakar ki gerçekten papağan kadını her eve geldiğinde 'hoşgeldin o****u' diyerek karşılar. Buna dayanamayan kadın papağanı alır ve petshopa geri götürür. Mehmet Bey bu papağan gerçekten çok terbiyesiz. Her eve geldiğimde beni hoşgeldin o****u diyerek selamlıyor ve ben buna dayanamıyorum. Papağını geri getirdim ve paramı geri istiyorum. Fakat o anda paraya ihtiyacı olan Mehmet Bey hanımefendi merak etmeyin birkaç gün bana bırakın ben terbiye edeyim daha sonra gelin alın... Kadın inanmayarak da olsa tamam der ve gider. Mehmet papağanı alır ve bir çaydanlık su kaynatır. Ne diyeceksin lan kadın eve geldiğinde diye sorar papağana

-"Hoşgeldin o****u diycem." der. Bunun üstüne papağanın kafasını kaynar suyun içine sokar ve tekrar sorar. Papağan yine aynı yanıtı verir. Bir olur, iki olur ve papağan işkenceye dayanamaz
-"Hoşgeldiniz hanımefendi diycem" der. Ertesi gün kadın gelir ve Mehmet Bey kadına papağanı terbiye ettiğini söyler. Kadın bunu kontrol etmek istediğini söyler ve papağana sorular sormaya başlar. Ben eve geldiğimde bana ne diyeceksin?

-"Hoşgeldiniz hanımefendi" diyeceğim der papağan. Kadın çok şaşırır ama emin olmak için devam eder. Peki yanımda bir kız arkadaşımı getirirsem ne diyeceksin?
-" Hoşgeldiniz hanımefendiler" diyeceğim peki yanımda bir erkek arkadaşımı getirirsem ne diyeceksin?
-"Hoşgeldiniz beyfendi" diycem. peki yanımda 2-3 erkek arkadaşımı getirirsem ne diyeceksin? Papağan biraz duraksar ve cevap verir :
-"Oğlum Mehmet suyu kaynat bu karı harbi o****u! ''

Öğrenci

Üniversitede okuyan bir öğrenci yılsonu sınavlarına girmiş ve
arkadaşına:
Ben memleketime gidiyorum, sınavlar belli olduktan sonra bana sonuçları
bildir, ancak telefona ben çıkarsam bana söylersin.
Telefona annem çıkarsa zayıfım olmaz da eğer bir tane olursa Ebubekir'in
selâmı var, dersin.
Iki zayif imkansiz da eger olursa Ebubekir'in Ömer'in selâmi var, dersin.
Üç zayif hiç olmaz da eger olursa Ebubekir'in, Ömer'in, Osman'in selâmi var
dersin.
Dört zayıf imkansız da eğer olursa, Ebubekir'in, Ömer'in, Osman'in, Ali'nin
selâmı var dersin, seklinde konuşup memleketine gelir.
Bir zaman sonra sınavlar belli olur, arkadasi sinav sonuçlarini bildirmek
için telefona sarılır, telefona öğrencinin annesi çıkar.

-"Teyze, oğlunuza söyleyin, Ümmet-i Muhammed'in selâmı var"

FıkraLar (Girmeyen Pişman oLur)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FıkraLar